Jdi na obsah Jdi na menu

Z Uhříněvsi a Aritmy

1. 10. 2018

Tempo - Aritma

Do utkání s Aritmou jsme vstoupili aktivně a první šance byly na naší straně, zůstaly neproměněny a do šancí se dostávala i  Aritma. Byli jsme týmem, který více držel míč, paradoxně nebezpečnější byla Aritma. Po ztrátě míče, či zaváhání někoho z kluků nám soupeř nastřelil dvě břevna. Nás poslal do vedení krásnou střelou Honza, akci předcházelo krásné přenesení hry křížem od Toma Slanyho. V první třetině se tedy odehrál na šance vyrovnaný zápas, tentokrát s lepší koncovkou na naší straně :-). Od druhé třetiny jsme zvýšili naši převahu ve hře a pokud si vzpomínám, tak soupeř už se do žádných vyložených šancí nedostal. Obrana pracovala svědomitě a včas pokrývala náběhy za obranu, ale zároveň i včas předskakovala soupeře. Záložníci se poctivě vraceli dozadu a dostávali hráče pod tlak, zároveň se často úspěšně pokoušeli o okamžitý zisk míče po ztrátě. Vše podpořil Tomáš v bráně, který posbíral míče za obranu včasným výběhem, zároveň i výborně rozehrával. V útoku jsme měli možná méně šancí než v minulých utkáních, ale náš náskok navýšil Alex po skvělém centru Davida. Ve třetí třetině byl obraz hry podobný, my jsme se snažili více hrát a soupeř se do velkých šancí nedostával. Vítěznou tečku vstřelil Adam, který dobře dobíhal Alexovu střelu. Přestože jsem některé kluky jmenoval, nerad bych někoho vyzdvihoval, neboť jsme od kluků viděli po delší době týmový výkon ve smyslu, kdy se kluci jak v obraně, tak v útoku chovali tak, aby jejich dobré individuální výkony byly prospěšné pro tým. 

 

V utkání jsme zúročili naši herní převahu a dotáhli výsledek utkání do vítězství. Toto se nám nedařilo v minulých utkáních. Se soupeři jsme vždy hráli minimálně vyrovnaně, avšak výsledek jsme nezvládali překlonit na svou stranu. Pozitivem je, že jsme se v utkání obešli bez kluků, kteří podávali stabilně dobré výkony a na jejich místa naskočili kluci, kteří zatím v této sezóně na ligovou šanci čekali a vlastně měli nohy či hlavy ve všech vstřelených brankách.  Pro všechny kluky je to tedy znamení, že je jedno jestli jdou tam nebo tam, jsme tým a každý musí pracovat naplno abychom byli úspěšní na obou frontách a aby mezi nám rostli lepší hráči než jsou ostatní.

 

Uhříněves - Tempo

V neděli jsme odehráli utkání s Uhříněvsí. Již úvod zápasu se nám vydařil, kdy se klukům povedlo vstřelit branku hned ve 3. minutě. Pak si asi kluci mysleli, že to půjde samo a obdrželi ve třech minutách dva góly. Soupeři se tedy podařilo především zvýšeným důrazem v našem pokutovém území otočit zápas. Klukům by se v této kategorii nemělo stávat, že obdrží gól po situaci, kdy míč skáče před naší brankou a nikdo se nesnaží napadat soupeře, který má šanci branku vstřelit. Do konce poločasu se stav utkání změnil na 3:3. Kluci si v poločase museli hlavně uvědomit, že by měli hráče soupeře napadat ještě před převzetím míče a také, že by neměli na balon čekat na místě. Druhý poločas už měl poněkud jiný herní obrázek a dařilo se nám dobře roztahovat hru, přenášet míč z jedné strany na druhou a také vyvážet míč z obrany do neuspořádané obrany soupeře. Odměnou klukům byly čtyři vstřelené branky a žádná obržená v rámci druhé půle. Utkání se nám tedy podařilo zvítézit především zlepšenou hrou v druhém poločase.