Jdi na obsah Jdi na menu

Ze zápasu s Lokem Vltavín

26. 10. 2017

 FC Tempo – Loko Vltavín 4:8

Na domácí půdě jsme přivítali soupeře Loko Vltavín a po předchozích povedených zápasových výkonech jsme chtěli herní formu předvést i tentokrát.

Našim záměrem bylo nastoupit do zápasu s plným nasazením hned v jeho počátku, věděli jsme, že Loko Vltavín patří k výkonnostně nejlepším týmům této soutěže, proto jsme se nechtěli dát zaskočit. A skutečně jsme během prvního poločasu měli míč častěji v držení, ovšem málo jsme využívali nabízených možností ke střelbě, navíc většina našich útočných akcí probíhala středem hřiště, který měl soupeř zahuštěný, a bylo těžké se touto částí hřiště propracovat k více šancím. Přesto nějaké přišly, avšak zůstaly nevyužity a po našich chybách v obraně úřadoval soupeř. Ačkoli jsme i my poté několik šancí proměnili a strávili více času na útočné polovině hřiště než na naší obranné, až do konce prvního poločasu to byl soupeř, kdo počtem vstřelených branek tahal za delší konec.

Všechny naše vstřelené góly padly v případě, kdy jsme využili rychlost pohybu s míčem i bez něj. Právě z toho jsme chtěli v druhém poločase vycházet, a navíc ještě více roztahovat a přenášet hru do stran. Vše, na čem jsme se v poločasové pauze domluvili, se nám dařilo tak na půl. Několik slibných akcí si kluci vytvořili, avšak vždy to byl soupeř, komu se podařilo skórovat.

Do dalších zápasů je třeba přidat důraz v osobních soubojích i s fyzicky vyspělejším protihráčem. Vždyť všechny soupeřovy góly měl na svědomí jediný hráč, který s námi vyhrál téměř každý osobní souboj.

Tomáš Komoň