Jdi na obsah Jdi na menu

Ze zápasu s Teplicemi 10.12.

10. 12. 2016

V sobotu k nám zavítali Teplice, tedy účastník ligových soutěží. Už jsme s nimi párkrát hráli v Roudnici nad Labem, posledně v létě, to jsme zvítězili, ale na jednom hřišti to byl boj o každý gól. Po domluvě v týdnu jsme šli do zápasu bez střídání, Teplice však nakonec dorazili asi se 4 kluky na střídání na každém hřišti, jestli to byla výhoda nebo ne, to nemá cenu řešit. Naši kluci dostali krásně vytížení 4x20 minut a mohli tak nasbírat hodně herních zkušeností. Navíc je potřeba si i ve hře najít momenty jak si "odfrknout", v dospělých se také netočí hráči po 10 minutách na hřišti, proto mi přijde nesmyslné točit kluky po třech minutách, jak je možné zaslechnout od některých trenérů, aby to mělo tempo. Navíc tím rozvíjíme i herní vytrvalost kluků místo toho, abychom běhali po lese. Taky mám pocit, že za ty 3 minuty si kluci sotva uvědomí, že jsou na hřišti, zjistí jak řešit některé momenty, chtějí si to vyzkoušet, ale než k tomu dostanou šanci, tak už jsou zase na střídačce. My půjdeme i nadále cestou raději více zápasů a více hřišť s minimem kluků na střídání.

Ale zpátky k zápasu, od začátku se kluci do soupeře pustili a během utkání prakticky nepolevili, a tak rozdíl branek na konci zápasu byl velmi slušný. Cená výhra a snad i motivace do dalších tréninků a utkání, přesvědčení se, že na to máme a neděláme to zbytečně.