Jdi na obsah Jdi na menu

Ze zápasu v Táboře a s Pragou Praha

9. 10. 2018

Tempo - Praga

Utkání mělo jasného dirigenta. Od začátku padaly branky do soupeřovi sítě. Takové utkání často svádí k tomu, že kluci přestanou běhat, bránit a začnou se utápět v kličkování a soupeření, kdo dá více gólů. Ke konci poločasu to tak také vypadalo. O poločase jsem se bavili o tom, jestli to kluky bude bavit, když to každý bude tahat a nebude dávat včas přihrávky do lepších pozic, bránit bude jen někdo atd.. Kluci to vzali za své a druhý poločas nabídl mnoho pěkných akcí. Soupeř se k žádné nebezpečné situaci nedostal a kluci mohli vklidu oslavit vítězství. Zároveň někteří dostali individuální úkoly, třeba Kubovi utkání vhodně posloužilo k tréninku odehrání či zpracování dlouhých míčů. Kuba si vyzkoušel jak dlouhý míč od brankáře neodhlavičkovat jen před sebe, ale zpracovat ho a vyvést či rozehrát.  Zároveň to byl pro kluky trénink zakončení na bránu.

Táborsko - Tempo

Cesta autobusem do Tábora byla neobvykle klidná. Dokonce Alena, vedoucí od kluků 07, poznamenala, že nás tentokrát nepoznává. smiley Někteří kluci zůstali oproti svému standardu podobně klidní i na hřišti. Přesto jsme do první třetiny jsme vstoupili aktivně a prvních deset minut, jsme soupeře sotva pustili na naši polovinu. Bohužel jsme nebyli schopni z tohoto tlaku nic vytěžit. Soupeř nám udělil lekci z efektivity a minutu před koncem nás potrestal úspěšným brejkem, 0:1.

Druhá třetina nebyla z naší strany příliš povedená. Hráli jsme jako opaření a nebyli jsme už tolik aktivní. Hra se odehrávala většinou na středu hřiště. Chybělo nám více pohybu při přechodu do útočné fáze. Soupeř byl v koncovce opět efektivnější a přidal další dvě branky, z toho druhou opět minutu před koncem třetiny.

Třetí čtvrtinu jsme se i přes nepříznivý výsledek dokázali zvednout, kluci si zase začali věřit a dostali více do hry. Opět jsme soupeře zatlačili před jeho bránu. Bohužel opět bez vstřelené branky a soupeř nás potrestal jednou.

Celkově jsme měli v tomto utkání méně pohybu, ale přes to jsme se dokázali dostat do situací, které musíme být schopni efektivně zakončit. Výsledné skóre 0:4 neodpovídá úplně dění na hřišti, ale takový je fotbal. K brance jsme byli blízko na začátku první třetiny po pěkné hlavičce z rohového kopu, která skončila těsně nad břevnem. Asi třikrát jsme šli v situaci jeden na brankáře, dvakrát jsme se dostali ve dvou přes brankáře, ale místo očekávané branky jsme situaci nevyřešili správně a střelou netrefili odkrytou branku. Pokud nedokážeme takové situace využít ve svůj prospěch, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství.