Jdi na obsah Jdi na menu

Ze Žižkova

20. 5. 2017

K utkání se Žižkovem jsme se sešli tradičně na horké půdě na Vítkově, kdo vzájemné zápasy zažil, ví, že jsou to utkání plná emocí, a se Žižkovem se nikomu nehraje dobře. Postrádali jsme v sestavě Péťu, Vojtu N., Liama, Pavla Kučeru, Nikolku a Tejdyho, v podstatě jsme tedy přišli o jedno silné hřiště. Pozvánku tak dostali kluci z 2007 Jirka Brabec a Luky Váňa, ten se bohužel ještě před utkáním zranil, a tak na něj nedorazil. Jirka předvedl velmi dobrý výkon, kdy si poctivě plnil činnost v obraně a pokud se zapojil do útočných akcí, tak to bylo pro soupeře vždy velmi nebezpečené. Úkolem pro Jirku by mohlo být, aby těch akcí bylo v utkání více.

Rozdělení do týmů bylo Vojta - Kuba Krejčí, Tom Nguyen, Jirka Brabec, Dan Bochetti, Maty Šilhavý, Tom Vodrážka. Tato parta hrála snaživě, Vojta byl v brance jistý a i slušně rozehrával, Tom Nguyen, Kuba Krejčí a Jirka byli pilíři sestavy. Maty s Danem potřebují přidat na soubojovosti a dravosti na hřišti. Tom Vodrážka se zase potřebuje sklidnit s míčem, potom začne dávat góly a asistence na góly. Tom už zapracoval na pohybu po hřišti, kdy bráníme.  Tato parta 3x remízovala, až v poslední čtvrtině o 6 nebo 7 branek padla.

Druhá parta hrála ve složení Víťa- Honza, Tom S., Andy, Kuba V., Míša, Mili. V zápase jsme čekali, že právě tahle parta potáhne tým gólově, ale v první třetině o 2 prohrála, poté remízovala a v následujicí třetině jí rozložili emoce, kdy měla mít jasné dvě penalty. Kluci v tu chvíli začali na rozhodčícho reagovat podrážděně (oprávněně), ale bylo na nás jim vysvětlit, že je potřeba makat dál a nejlepší odpovědí je dát soupeři další góly. I tahle situace z nás udělá silnější jednotlivce, když ukážeme, že si s tím dokážeme poradit.  Třetinu nakonec padli o 2 góly. V poslední třetině kluci vedli 2:0, což by byla správná odpověď na dění z minulé třetiny. Nakonec však padla 2:5. Kluci se oproti minulému utkání zlepšili v rozehrávce, výborný výkon předvedl Víťa, jak do zákroků, tak do chytání.Tentokrát se ale nedařilo klukům v útočné činnosti a soupeř ztráty míče trestal. Je důležité aby kluci pokud soupeř drží míč nechodili bránit bránu, ale navázali si hráče a nejblížší hráč okamžitě dostával soupeře pod tlak. Občas jsme zbytečně vyklízeli soupeři pole.

Dnes to byl pro kluky těžký zápas zejména na hlavu. Se Žižkovem jsme za ta léta v přípravkách odehráli spoustu těžkých a vyrovnaných zápasů, kdy jsme nejdříve častěji vyhrávali my a v letošní sezóně byl úspěšnější soupeř.  Bohužel atmosféra utkání se začala stávat, díky opakujícímu se chování některých dospělých - rodičů, nepříjemnou, obětí pak byla samotná hra. Děkuji tak také naším rodičům, že až na dnešní lehký konflikt zachovali vždy chladnou hlavu.